Súčasná móda v historických priestoroch

Viac ako dvadsať domácich a zahraničných návrhárov predstavilo počas jesennej edície najväčšej módnej šou BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz v historickej budove Národnej rady SR takmer 300 modelov určených na aktuálnu sezónu. A nechýbali ani plne elektrické modely EQE a EQS.

Prvý deň prehliadok patril už tradične súťaži mladých a talentovaných tvorcov v rámcu súťaže Nové tváre módnej scény. Spomedzi 7 finalistov porotu najviac zaujal študent Školy umeleckého priemyslu z Ružomberku Adam Ondrejka. O svojej víťaznej kolekcií povedal: „Je to začiatok niečoho nového. Ak by zanikol svet a prežilo by pár ľudí, tak takéto oblečenie ako je moja kolekcia, by nosili“. Druhá ocenená, študentka odevného dizajnu na Škole umeleckého priemyslu v Trenčíne Ida Rapaičová svojou kolekciou očarila vzácnu hosťku podujatia, prapravnučku zakladateľa módneho impéria Gucci – Patriziu Gucci, ktorá si jeden z jej modelov odniesla domov.

„Som veľmi hrdá na slovenských návrhárov, ktorí sa skutočne posunuli dopredu a chcem sa poďakovať všetkým zúčastneným. Myslím si, že každý si počas oboch dní našiel to svoje,“ netajila nadšenie riaditeľka projektu BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz Mária Reháková.

Počas dvoch dní si hostia v nádherných priestoroch vychutnali obrovskú dávku módy, prezentovali sa modely určené na bežný deň, ale i do spoločnosti. Nechýbali ani doplnky ako kabelky či okuliare. Svoje miesto mala aj pánska móda, salón LOMBARDI Fashion House predviedol trojprehliadku od spoločenských oblekov, cez voľnočasové modely až po plavky.

Vyvrcholením oboch dní bola už tradične prehliadka Jany Pištejovej, ktorá tento rok stavila na odvážne výrazné farby a obtiahnuté strihy. Spravila tak skvelú farebnú bodku za jesennou edíciou BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *